J&A Work - praca Holandia od zaraz

Zadowolony Klient to dla nas największa satysfakcja.
+48 501 638 639

Wśród Polaków planujących wyjazd zarobkowy do Holandii przeważają osoby poszukujące zatrudnienia w ogrodnictwie. Branża ta nie wymaga posiadania specjalistycznych umiejętności oraz znajomości języka, a jednocześnie oferuje atrakcyjne zarobki. Podpowiadamy, kiedy zaplanować wyjazd do Holandii, aby trafić na pełnię sezonu.

Praca przy zbiorze kwiatów szklarniowych

Wielu Polaków poszukujących zajęcia sezonowego w Holandii chce podjąć zatrudnienie w szklarniach. Jest to doskonała praca dla kobiet oraz uczniów i studentów, którzy chcą dorobić do kieszonkowego lub stypendium. Pikowanie roślin, sortowanie lub sadzenie cebulek, pielęgnacja drzewek ozdobnych oraz ścinanie kwiatów to zajęcie, które nie wymaga dużej siły czy pracy w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Warto jednak pamiętać, że sezon prac w szklarniach przypada na miesiące zimowe. Zatrudnienie najłatwiej można znaleźć w okolicach Hagi, Haarlemu oraz Lejdy. Duże zapotrzebowanie na pracowników sezonowych do szklarń występuje również na północy Holandii – przede wszystkim w okolicach Helder i Hoorn. Zatrudnienia w szklarniach Polacy mogą poszukać także w regionie Nijmegen oraz Arnherm.

Praca przy kwiatach na polach

Osoby planujące sezonowy zarobek w wakacje, zatrudnienia powinny poszukać przy kwiatach uprawianych na polach. Sezon na tulipany i lilie, z których słynie Holandia przypada na cały maj (sadzenie kwiatów) oraz okres od sierpnia do września (ścinanie), dlatego takie zajęcie doskonale sprawdzi się np. dla studentów.

Najwięcej tulipanów uprawia się w północnej Holandii. Zatrudnienie można znaleźć również na południu kraju – m.in. w Brabancji czy Bredzie.

Praca przy zbiorze truskawek

Holandia słynie nie tylko z kwiatów, ale także ze szklarniowej uprawy truskawek. Tego rodzaju praca sezonowa w Holandii czeka praktycznie przez cały rok. Szklarnie uprawiające truskawki są rozsiane po całym kraju.
Zajęcie sprawdzi się jako sezonowa praca dla kobiet lub praca w Holandii dla par. Pary i rodziny bardzo często mogą liczyć na wspólne zakwaterowanie zapewniane przez pracodawcę.

Zbiór warzyw

W Holandii czeka również praca przy zbiorze warzyw. Na przełomie sierpnia i września wiele gospodarstw na terenie północnej Holandii oraz Fryzji (okolice Lelystad, Veendam i Groningen) poszukuje osób do zbioru brokułów i kapusty.

W lipcu i sierpniu najłatwiej jest znaleźć zatrudnienie przy zbiorze kalafiorów (głównie na terenie Fryzji i Holandii północnej).
Rejony Fryzji i południowej Brabancji (północno-zachodnia część kraju) słyną z uprawy ziemniaków. Polacy mogą tutaj znaleźć pracę na wakacje (przełom lipca i sierpnia).

Zbiór owoców

Osoby zainteresowane sezonową pracą w Holandii bez znajomości języka, które swój wyjazd zaplanowały na miesiące jesienne mogą poszukać zatrudnienia przy zbiorze owoców.

Na połowę września przypada sezon zbioru śliwek (najwięcej sadów jest w północnej części kraju), a na przełomie września i października poszukiwani są pracownicy sezonowi do zbioru gruszek i jabłek (przede wszystkim w północno-wschodnich regionach kraju).

Zarejestruj się

Znajdź pracę dla siebie

Zarabiaj

1. Zarejestruj się

Krok 1

2. Znajdź pracę dla siebie

Krok 2

3. Zarabiaj

Krok 3