J&A Work - praca Holandia od zaraz

Zadowolony Klient to dla nas największa satysfakcja.
+48 501 638 639

Holandia odnotowuje dużo niższy poziom bezrobocia niż Polska. Za poszukiwaniem zatrudnienia właśnie tam przemawiają wysokie zarobki połączone z niewygórowanymi kosztami utrzymania oraz rozwinięty system opieki socjalnej (m.in. dla osób bezrobotnych). Dziś podpowiadamy, jak zacząć pracę Holandii.

Holandia słynie z ogrodnictwa, a jej symbolem stały się wiatraki

Z językiem czy bez?

Osoby rozważające możliwość wyjazdu do Holandii powinny ocenić swoje możliwości zarobkowe pod kątem znajomości języka. Niderlandzki jest rzadkością w polskich szkołach, dlatego niewielu Polaków zna chociażby jego podstawy.

Sezonowa praca w Holandii bez języka jest możliwa. Takie zatrudnienie polecane jest jednak przede wszystkim osobom, które chcą wspomóc domowy budżet, zarobić w czasie wakacji na utrzymanie na studiach czy odłożyć pieniądze na większy zakup. Gdy poważnie wiążesz swoją karierę zawodową z Holandią, ukończenie kursu i nauka języka jest koniecznością.

Bez znajomości języka zatrudnienie można znaleźć przede wszystkim:

  • w ogrodnictwie,
  • na produkcji,
  • przy obsłudze magazynów,
  • w handlu (układanie towaru na półkach),
  • w gastronomii.

Skorzystaj z oferty agencji pośrednictwa pracy

Sprawdzonym sposobem na rozpoczęcie legalnego zatrudnienia w Holandii jest podpisanie umowy z polską agencją pośrednictwa pracy, która współpracuje z holenderskimi pracodawcami. W ten sposób znalezienie legalnej pracy w Holandii od zaraz nie będzie stanowić problemu. Warto jednak wybierać sprawdzonych pośredników (posiadających działalność gospodarczą i certyfikat Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej).

Dobra agencja pośrednictwa w swojej bazie posiada liczne oferty zarówno dla osób z podstawami, jak i bez podstaw niderlandzkiego. Pośrednik zadba o umowę z holenderskim pracodawcą, wyrobi numer Sofi potrzebny do rozliczania podatków w holenderskich urzędach skarbowych. Często w ogłoszeniach dużych agencji można znaleźć pracę w Holandii od zaraz z zakwaterowaniem.

A może tak na własną rękę?

Osoby, które znają podstawy j. niderlandzkiego mogą wyjechać do pracy Holandii na własną rękę, co pozwoli im na większą elastyczność w poszukiwaniach atrakcyjnego zatrudnienia.

Warto wiedzieć, że kraj ten posiada doskonale rozwiniętą sieć instytucji, które zajmują się pośrednictwem pracy. Pomocne będzie Centrum Pracy i Dochodu (CWI) rejestrujące osoby bezrobotne, zajmujące się wyszukiwaniem dla nich ofert zatrudnienia oraz umawianiem ich na rozmowy kwalifikacyjne.

Polacy bez problemu mogą zarejestrować się w CWI (muszą jedynie posiadać numer Sofi).

Zarejestruj się

Znajdź pracę dla siebie

Zarabiaj

1. Zarejestruj się

Krok 1

2. Znajdź pracę dla siebie

Krok 2

3. Zarabiaj

Krok 3