J&A Work - praca Holandia od zaraz

Zadowolony Klient to dla nas największa satysfakcja.
+48 501 638 639

Holandia stwarza duże możliwości zarobku zarówno dla pracowników stałych, jak i sezonowych. Wiele osób docenia nie tylko wysokie stawki i duży wybór ofert, ale także przyjazne nastawienie Holendrów do Polaków oraz bezpieczeństwo zatrudnienia zagwarantowane przez miejscowe przepisy prawa. Jakich formalności należy dopełnić, aby rozpocząć legalną pracę w Holandii?

Formalności

Uzyskaj numer BSN

Osoby, które chcą podjąć legalne zatrudnienie w Holandii muszą uzyskać numer BSN lub Sofi. Formalności tych należy dopełnić niezależnie od tego, czy interesuje nas praca za granicą sezonowa, czy chcemy podjąć zatrudnienie na dłuższy okres czasu.
BSN (Burger Service Nummer) służy do komunikacji z holenderskimi urzędami i pozwala identyfikować im daną osobę (wykorzystują go m.in. miejscowe urzędy gminy, urzędy skarbowe, placówki zdrowia).

Taki numer wyrabia każdy Holender. W przypadku obywateli innych państw UE, BSN obowiązuje, gdy chcą przebywać w Holandii ponad 4 miesiące. Aby otrzymać BSN, należy zarejestrować się w gminie. Konieczne jest podanie adresu zameldowania (osoby wynajmujące pokój powinny zwrócić szczególną uwagę, czy właściciel lokalu wyrazi zgodę na podanie adresu do gminy).

Osoby, które wyjeżdżają do pracy za pośrednictwem certyfikowanej agencji często nie muszą dopełniać formalności, ponieważ to pośrednik zajmuje się rejestracją pracowników w urzędzie gminy.

Kiedy numer Sofi?

Polacy, których interesuje typowo sezonowa praca w Holandii od zaraz i nie przedłużą pobytu do 4 miesięcy, mogą zrezygnować z wyrabiania numer BSN. W ich przypadku wystarczy uzyskanie numeru Sofinummer (w skrócie Sofi), który pozwala na dopełnianie obowiązków podatkowych. Numer Sofi wydają odziały Belastingdienst. Spotkanie można umówić pod numerem telefonu: 0 800 0543.

Pamiętaj o ubezpieczeniu zdrowotnym

Gdy planujesz poszukiwania zatrudnienia na własną rękę (nie za pośrednictwem polskiej agencji), konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego. Wymóg ten dotyczy nie tylko pobytu stałego, ale także na czas określony. Pośrednicy wykup takiego ubezpieczenia potwierdzają w formularzu ZUS A1.

Zarejestruj się

Znajdź pracę dla siebie

Zarabiaj

1. Zarejestruj się

Krok 1

2. Znajdź pracę dla siebie

Krok 2

3. Zarabiaj

Krok 3